Narodowe Czytanie

Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Od początku istnienia projektu z chęcią włączyliśmy się w to wspólne upowszechnianie czytelnictwa i promowanie polskiej literatury.
Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 r. Czytano wówczas „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry (2013 r.), Trylogię Henryka Sienkiewicza (2014 r.) i „Lalkę” Bolesława Prusa (2015 r.). W 2016 r. lekturą Narodowego Czytania było „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, w 2017r. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego . Tegoroczne Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” odbywa się w roku rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zorganizowaliśmy 7 września 2018r. w bibliotece publicznej w Turowie. Lektura tej niełatwej powieści odbyła się na każdej godzinie języka polskiego w klasach IV-VIII SP i III G.
Z biblioteki szkolnej udostępnione zostały książki, aby słuchacze – uczniowie klas mogli śledzić czytany tekst . Obszerny fragmenty odczytali również sami uczniowie. Najmłodsi czytelnicy grupa 5-cio latków również wzięła udział w święcie czytania. Maluchy wysłuchały wierszyk „Uciekła mu przepióreczka” oraz kolorowały malowankę przedstawiającą tego ptaszka.

Mariola Stefaniak, Małgorzata Kur

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.