Festiwal Nauki w Koszalinie

Dnia 27 września 2018r. uczniowie naszej szkoły z klas VII, VIII i III gimnazjalnej uczestniczyli w XVIII Festiwalu Nauki, który odbywał się na Politechnice Koszalińskiej. Młodzież mogła obejrzeć pracę drukarek 3D, makietę Koszalina w trójwymiarze, poznać zasady obsługi dronów i przećwiczyć je w praktyce. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób uzyskać super twarde materiały cieńsze od ludzkiego włosa, jakie zastosowania mają tzw. „inteligentne metale” i stopy. Obejrzeli ciekawy pokaz doświadczeń obrazujących ruch drgający i emisję dźwięków. Dużo emocji wzbudził też pokaz świateł laserowych. Mam nadzieję, że udział w tym festiwalu zachęci młodzież do szerszego zainteresowania się przedmiotami przyrodniczymi.

Anna Turkowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.