Mamy przewodniczącego SU

We wtorek 2 października na 5 godzinie lekcyjnej nasi uczniowie wyruszyli do lokalu wyborczego Samorządu Uczniowskiego by zagłosować na swojego przewodniczącego. Frekwencja była niemal 90%. Ze 129 uprawnionych do głosowania uczniów w lokalu wyborczym było 115. Uczniowie mogli oddać swoje głosy w ramach kształtowania kompetencji społecznych i obywatelskich w myśl programu „Młodzi głosują” na zgłoszone wcześniej kandydatury: Juli Goszczyńskiej z klasy VI, Zuzi Majchrzak z klasy VI, Marcina Brajera z kl. VI, Roksany Ewert z klasy VII, Joanny Jurak – Okoń z kl. IIIA i Agaty Wysockiej z klasy IIIB. Wymienieni kandydaci zaprezentowali się swoim kolegą poprzez rozwieszone w szkole plakaty wyborcze.

Taka forma kształtowania świadomości społecznej i obywatelskiej wśród uczniów jest świadomym działaniem w zakresie uspołeczniania i kształtowania kompetencji społecznych i obywatelskich uczącej się młodzieży.

Po skrupulatnym przeliczeniu głosów z miażdżącą przewagą nad rywalami Przewodniczącym  naszej szkoły został Marcin Brajer, który uzyskała aż 34 głosy, na drugim miejscu z liczbą 23 głosów uplasowała się Agata Wysocka obejmując tym samym posadę Zastępcy Przewodniczącego, natomiast Skarbnikiem z liczbą 22 głosów została Roksana Ewert.

Gratulujemy i życzmy owocnej pracy.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.