My uczniowie klasy drugiej – Jesteśmy czytelnikami biblioteki!

Już od najmłodszych lat dbamy o systematyczny kontakt dziecka z książką. Zachęcamy najmłodszych naszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek, a tym samym do rozwijania umiejętności czytania. Aby rozbudzać  zamiłowanie do czytelnictwa  uczniowie klasy drugiej  oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników. Dzięki współpracy z bibliotekarką panią Bożeną Baran oraz nauczycielką języka polskiego panią Małgorzatą Kur dzieci poznały regulamin biblioteki i czytelni oraz zasady wypożyczania książek. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały pań, zadawały wiele pytań  dotyczących  zasobów biblioteki, przeglądały książki. Na koniec spotkania  uczniowie klasy drugiej  pochwalili się swoją wiedzą na temat poszanowania książek oraz wykazały ogromną radość z powodu możliwości  korzystania z biblioteki oraz czytelni.

Życzę swoim uczniom, by od tej pory często odwiedzali bibliotekę oraz  rozbudzali w sobie potrzebę czytania i poznawania nowych bohaterów książkowych.

Wychowawczyni: Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.