„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.”- nasz udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki włączyła się w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka. 8 listopada 2018 r. uczniowie pierwszych klas drugich i trzecich najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie wspólnie ze swoimi wychowawcami. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i inne niesamowicie zachęcające przekąski. Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy. Efektem końcowym realizacji wszystkich działań są certyfikaty w ramach edukacji zdrowotnej dla szkoły oraz nauczycieli.

Wychowawcy kl. I- III

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.