Z odblaskiem bezpieczniej – nasz udział w akcji prowadzonej przez Straż Miejską w Szczecinku.

11 października klasa I i II uczestniczyła w akcji prowadzonej przez Straż Miejską w Szczecinku  „Z odblaskiem bezpieczniej”. Główny cel akcji to uświadomienie najmłodszym w jaki sposób powinni zachowywać się na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym użytkownikom. W sposób przystępny i bardzo zrozumiały dla najmłodszych funkcjonariusze Straży Miejskiej uczą podstawowych zasad poruszania się po drogach i sposobów noszenia znaczków odblaskowych. Podczas całej akcji mamy możliwość wysłuchania piosenek o w/w tematyce, obejrzenia pokazów mody oraz tańców  w wykonaniu dzieci ze szkół miejskich. W tym roku również nasze dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności wokalne i zaśpiewać piosenkę na scenie kina „Wolność”, która  rozpoczynała całą uroczystość. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczniów, którzy pomogli przy organizacji całej akcji. Obowiązkowo każdy uczestnik wrócił do domu z dodatkowym znaczkiem odblaskowym.

 

Wychowawcy klas I i II: Brygida Steffen, Kaszuba Beata

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.