Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada dzieci obejrzały spektakl Teatru tańca i cieni przygotowany przez starsze koleżanki oraz uczestniczyły w uroczystej  akademii  z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki  od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia pod opieką swoich pań. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.  Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci obejrzały film pt: „Polak Mały”, w którym przedstawiono symbole narodowe  .
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.