Święto Niepodległości w Przedszkolu

Dzień 11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się do tak ważnego wydarzenia.  Wycinały flagi Polski, uczyły się piosenki „Jestem Polką i Polakiem”, oglądały film o symbolach narodowych pt.„Polak Mały” oraz z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl Teatru tańca i cieni w wykonaniu starszych uczniów naszej szkoły. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przedszkolaki obejrzały krótki film o losach naszego państwa, wysłuchały wiersze i piosenki patriotyczne, a także wzięły udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, do której zaprosili nas Minister Edukacji Narodowej. O godz. 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Na zakończenie uroczystości posadzono przed szkołą dąb oraz przygotowano kapsułę, w której znajdowały się życzenia dla Polski od wszystkich przedszkolaków. Wzdłuż budynku szkoły dzieci zawiesiły balony tworząc Biało-Czerwony symbol.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.