Wyjazd pierwszoklasistów na spektakl Teatru Artenes „W krainie lawendowego rycerza”

Dnia 13-tego listopada uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią wybrali się  do kina „Wolność” na długo oczekiwany spektakl  Teatru Artenes z Wrocławia pt. „W krainie lawendowego rycerza”. Świat teatru,  jak się okazało zachwycił pierwszoklasistów w zupełności. Podczas przedstawienia wielokrotnie słychać było dość żywiołowe przeżywanie spektaklu. Nie ma w tym nic dziwnego, wybuchy śmiechu, pobudzona aktywność dzieci to tylko najprawdziwszy dowód na to, że spektakl się im podobał. Podczas spektaklu dzieci przeniosły się do Krainy Księgolandii, w której miały możliwość powtórzenia liter alfabetu oraz poznania  bohaterów wielu bajek dla dzieci. Wszyscy uczniowie wyszli ze spektaklu przekonani, że książka to naprawdę „coś fajnego”, że warto je czytać i  dbać o nie, a szczególnie o te, do których tak rzadko sięgamy. Wszyscy planowali, zaraz po spektaklu,  odwiedzić bibliotekę szkolną –  to chyba doskonały dowód na to, że obejrzany spektakl spełnił swoje zadanie.

Wychowawczyni klasy I – Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.