Przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie daje moc”

Nasze przedszkole w bieżącym roku szkolnym przyłączyło się do Ogólnopolskiego Programu ŚNIADANIE DAJE MOC będącego elementem edukacji zdrowotnej. Juz w październiku rozpoczęły się przygotowania przedszkolaków. Dzieci dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały zasady zdrowego żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie. Przygotowywały przy  wsparciu dorosłych sałatki warzywne, soki oraz owocowe szaszłyki. Ozdabiały swoje sale pracami promującymi zdrowe odżywianie.

Podsumowaniem tych działań było zorganizowanie Dnia Zdrowego Śniadania. Dzieci  z entuzjazmem, w kolorowych przepaskach przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań.Wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne. Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo. Po zajęciach kulinarnych, dzieci śpiewały piosenki związane tematycznie ze zdrowym stylem życia oraz rysowały warzywa i owoce. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna promująca zdrowie w naszym przedszkolu.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.