Aktywny udział Sówek w Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu

W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu, przypadającym w tym roku 15 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci. Przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się jak należy prowadzić aktywny i zdrowy tryb życia. Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu zostały poprzedzone pogadankami na zajęciach oraz projekcją filmów. Dzieci ułożyły hasła, wykonały plakaty mówiące o szkodliwości palenia, promujące zdrowie. Gotowe plakaty zostały wyeksponowane w sali przedszkolnej tworząc wystawę pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę!”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom, że palenie papierosów jest jednym z najbardziej niebezpiecznych uzależnień, które zagraża zdrowiu i życiu każdego człowieka.

  Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.