Droga Do Wolności – Młodzi Pamiętają

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości na  długo zostaną w naszej pamięć nie tylko ze względu na okrągłą rocznicę 100–lecia ale przede wszystkim ze względu na bogaty i przepiękny program artystyczny jaki wspólnymi siłami przygotowaliśmy. 

Początek naszego radosnego świętowania nastąpił podczas środowych uroczystości o godzinie 17:00 na hali sportowej, gdzie najpierw zaproszeni goście a wśród nich Wójt Gminy Szczecinek Pan Ryszard Jasionas, uczniowie, rodzice i okoliczni mieszkańcy mogli poczuć namiastkę prawdziwego teatru, a następnie wspólnie świętować w takt znanych pieśni patriotycznych.

Spektakl teatralny pod tytułem „Droga Do Wolności – Młodzi Pamiętają” oparty na formule teatru czarnobiałego i teatru tańca, swoją treścią i wyrazistym przekazem, zaskoczył widzów, dając im możliwość głębokiego przeżycia historii losów naszego kraju i tym samym u wielu z nas wywołał łzy wzruszenia.

Głęboka treść ukryta w muzyce i ruchu scenicznym w sposób dobitny pokazała jak nasza ojczyzna narodziła się, przeżywała swój czas rozkwitu po czym została podstępnie zwabiona, rozdarta, upokorzona i zniewolona. Duch wolności nie został jednak całkowicie zabity  i potrafiliśmy się podnieść z kolan i stanąć do nierównej walki. Tysiące niewinnych istnień przelało swą krew, a wśród nich były dzieci, które same potrafiły zdobyć sobie broń  i stanąć do walki o wolność.

Zaprezentowana w spektaklu różnorodność form muzycznych i tanecznych miała swój zamierzony cel –  wzruszyć i dać możliwość głębokiego przeżycia naszych patriotycznych obchodów Święta Niepodległości. Każdy spektakl ma swój cel ale także ma i duszę. Duszą naszego spektaklu stała się Wolność, którą doskonale rozumieli moi młodzi artyści, dzięki czemu w sposób profesjonalny podołali trudom prób, by w efekcie zagrać wyśmienicie. Brawo Wy! Jesteście Wielcy.

Spektakl zaskoczył i został przyjęty owacjami na stojąco, a artystki: Julia Goszczyńska, Karolina Dabarera, Oliwia Gumieniczuk, Zuzia Majchrzak, Julia Jabłońska, Malwina Rakowska , Agnieszka Wajs, Iza Zalejasz, Lena Jabłońska, Nikola Rutkiewicz, Natalia Fingling, Natalia Rak, Weronika Michalak, Asia Jurak-Okoń, Sylwia Budyś,, Katarzyna Gawęcka, Julia Nocek, Iza Komorska, Narina Tiede, Julia i Martyna Sobolczyk, Eliza Tomaszewska oraz Agata Wysocka, mogły po raz pierwszy w życiu poczuć się jak prawdziwe aktorki teatralne.

Po chwili wytchnienia i emocjach,  jakie przyniósł nam spektakl, wszyscy zgormadzeni na hali wspólnie odśpiewaliśmy znane pieśni patriotyczne „Serce w plecaku”, „Przybyli Ułani pod okienko”, „My pierwsza brygada” a na koniec naszego świętowania poczuliśmy prawdziwą jedność wspólnie wykonując cztery zwrotki hymnu Polski.

A. Wirkus

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.