„Dzień Kredki” w klasie I

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

kolorowe kredki bardzo lubią mnie.”

Dnia 22 listopada klasa pierwsza zaprosiła do siebie w odwiedziny klasę drugą oraz trzecią. Uczniowie pełni ciekawości przekroczyli próg naszej sali, gdyż nie znali powodu zaprosin. Podczas odgadywania zagadek rozszyfrowali cel ich wizyty. Z pełną radością i sentymentem rozpoczęliśmy nasze spotkanie znaną każdemu dziecku piosenką pt. „Kolorowe kredki”. Uczniowie chętnie omawiali różne rodzaje kredek oraz dobierali prace plastyczne do rodzaju zastosowanej w nich kredki. Mieli możliwość obejrzenia krótkich filmów edukacyjnych dotyczących produkcji kredek świecowych oraz ołówkowych. Ostatni etap spotkania cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie w dogodnym dla siebie miejscu, przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej malowali kolorowanki terapeutyczne. Na koniec wizyty każdy uczeń otrzymał od pierwszoklasistów zakładkę do książki, oczywiście w formie kredki. Najważniejsze, dla każdego ucznia było jednak to, że mogliśmy ponownie spędzić chwilkę czasu wspólnie, pracując przy okazji nad ciekawą lekcją
z plastyki.

Warto nadmienić, że przy okazji Dnia Kredki został ogłoszony kolejny konkurs plastyczny

„Mój Święty Mikołaj”, organizowany przez p. B. Kaszuba i p. T. Salamon. Oczywiście wszyscy uczniowie wyrażali chęć udziału w konkursie. Czekamy na efekty pracy!

 

B. Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.