Gortat znów w Turowie

DSC04642 (Copy)Tak, tak…… to właśnie dziś do naszej szkoły przyjechali ludzie pozytywnie zakręceni z fundacji Marcina Gortata, którzy spośród naszych uczniów i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żółtnicy i Gwdzie Wielkiej spróbowali wyłonić młody talent sportowy.

W zmaganiach wzięło udział pięćdziesięcioro uczniów a najszybszym okazał się wychowanek uczeń z SP Żółtnica Maciej Zabawa, który tor przeszkód pokonał w 32,082 sekundy co daje mu, na chwilę obecną, 5 miejsce w Polsce i najprawdopodobniej awans do finału krajowego w Łodzi. Tak fantastyczny wynik nie byłby z pewnością możliwy gdyby nie super doping naszych uczniów, którzy wraz z wychowawcami przygotowali transparenty zagrzewające do walki, marakasy i pompony, którymi nadawali rytm rywalizacji, a ponadto przez całą imprezę głośno śpiewali. W rytm wspaniałego dopingu nasza szkolna reprezentacja walczyła dzielnie o najlepszy wynik zawodów. Niestety w tym roku nie udało się powtórzyć sukcesu Sebastiana Bugaja, który w poprzedniej edycji znalazł się w ścisłym ogólnopolskim finale, zdobywając trzecie miejsce wśród najlepszych. Najlepszym reprezentantem naszej szkoły okazał się Miłosz Fornal z wynikiem 36,45. Oprócz niego w gronie wyróżnionych znalazł się Oskar Sobkowiak i Lena Jabłońska. Gratulujemy wszystkim wspaniałej sportowej postawy, zaangażowania i walki do końca.

Piękne w tych zawodach jest również to, że wszystko odbywa się w prawdziwej sportowej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play.

Wszystkim kibicom dziękujemy za super doping. Do zobaczenia za rok.

Antonina Wirkus

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.