Jak Sówki obchodzą Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień?

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, znany jako dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. W naszym przedszkolu również odbył się Dzień Życzliwości. W czasie zajęć dzieci zastanawiały się co to jest uprzejmość, koleżeństwo i życzliwość wobec rówieśników oraz dorosłych i jak można je okazywać. Wykonane na zajęciach plastycznych  „serduszka przyjaźni” i „uśmiechnięte buźki” z życzeniami przekazały  dzieciom z przedszkola Miś w Szczecinku. Dzieci z przedszkola Miś obdarowały naszych przedszkolaków własnoręcznie wykonanymi „uśmiechniętymi słoneczkami”. Życzenia zostały przekazane „Pocztą Życzliwości”, którą reprezentowała pani Anna Kiełbowska. Dzieci oglądnęły również krótki filmik z życzeniami i pozdrowieniami. Przesłane życzenia sprawiły przedszkolakom wiele radości oraz wywołały wiele uśmiechów na ich twarzach. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto wykonać drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez serdeczny uśmiech czy miłe słowo.

  Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.