Zajęcia otwarte – składamy, wycinamy, naklejamy i rysujemy

20 listopada jest Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z tej okazji podjęliśmy w przedszkolu inicjatywę ukierunkowaną na uświadomienie dzieciom jakie mają prawa i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. W ramach tych działań dzieci nauczyły się „Piosenki o prawach dziecka”, którą zaśpiewały na apelu szkolnym. Obejrzały pokaz multimedialny związany z piosenką oraz przeprowadzono w grupach szereg zajęć dotyczących tego zagadnienia. Zaproszono rodziców do udziału w zajęciach i wraz z nimi dzieci  wykonały serduszka z napisem „Mam prawo do….” , którymi udekorowano dolny hol oraz zrobiły czapeczki, które wspólnie ozdobiły i zaprezentowały na apelu szkolnym.

W naszym przedszkolu podejmowane były, ciekawe inicjatywy, które stanowiły okazję do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach.

 Wychowawca: Krystyna Ludwiczak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.