Realizacja programu autorskiego „Poznajemy różne zawody”

W ramach realizacji programu „Poznajemy różne zawody”, klasa I  wybrała się do Muzeum Regionalnego w Szczecinku, w celu obejrzenia nowej wystawy czasowej „Szczecineckie rzemiosło”. Podczas oprowadzania po wystawie pani kustosz dokładnie opowiedziała pierwszoklasistom czym zajmowali się mieszkańcy Szczecinka do 1945r. Uczniowie od dzisiaj już wiedzą, że bednarze zajmowali się wyrabianiem naczyń z drewna a  ludwisarze odlewaniem przedmiotów z brązu. Dziewczynki zainteresował zawód rymarza, który zajmował się wytwarzaniem siodeł i akcesoriów jeździeckich, natomiast chłopcy pragnęli dokładnie poznać prace rusznikarza, czyli tego, który zajmował się naprawą i konserwacją broni palnej. Uczniowie chętnie poszerzyli swoją wiedzę o zawodzie krawiec, kowal, cieśla oraz szewc. Na ekspozycji mogli zobaczyć narzędzia, wyroby i fotografie. Duża ilość zadawanych pytań do pani kustosz oraz mądre i przemyślane odpowiedzi dzieci świadczą o tym, że wystawa spodobała się dla najmłodszych odwiedzających. Tylko pozostaje nam wierzyć, że wiedza ta zostanie w ich „główkach” jak najdłużej.

Wychowawca klasy – Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.