Wystawa zwierząt egzotycznych w SP Turowo

Ekspozycja zwierząt cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży ze wszystkich  grup wiekowych w naszej szkole. Uczniowie mogli obejrzeć w terrariach różne gatunki płazów, gadów, owadów i pajęczaków egzotycznych. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiadali o zwyczajach kameleonów, węży, chruścików i straszyków, modliszek oraz skorpionów i tarantuli, demonstrując jednocześnie wymienione okazy. Podczas ich prezentacji dzieciom towarzyszyły różne emocje- początkowy niepokój, czasami strach,  przeradzał się w wyraźną ciekawość. Nie zabrakło również zabawnych sytuacji. Dzięki takiej formie przekazu, uczniowie  pogłębili swoją wiedzę oraz poszerzyli zainteresowania.

      Na zakończenie spotkania każdy z uczestników mógł zakupić przedstawiciela gromady owadów w postaci chruścika czy straszyka.

Jadwiga Sikora

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.