Zaczarowany świat wierszy Jana Brzechwy

Przedszkolaki z grupy Sówek odwiedziły bibliotekę. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Poznały również zasady prawidłowego dbania o książki. Wszystkim przedszkolakom niezwykle podobały się kolorowo i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Pani bibliotekarka przeczytała wybrane wiersze Jana Brzechwy. Dzieci z zainteresowaniem wypowiadały się na temat poznanych utworów Brzechwy. Niezwykłe spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy wspaniale bawili się w towarzystwie książek. Kontynuacją spotkania w bibliotece były zajęcia w przedszkolu, na których dzieci rozwiązywały zagadki związane z  wierszami Jana Brzechwy oraz wykonały prace plastyczne. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane w sali przedszkolnej tworząc wystawę pod hasłem „Ulubiona postać z wierszy Jana Brzechwy”.

Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.