,,Barbórka” w naszej szkole-Uczniowie klas I-III uczcili Święto Górnika

4 grudnia, w dniu wspomnienia świętej Barbary, patronki trudnej pracy, swoje święto obchodzą górnicy, Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas I-III doceniając ciężką  pracę górnika postanowili również uczcić ich święto, Dzieci ubrane w wykonane przez samych siebie przepiękne czapki górnicze z charakterystycznym pióropuszem zebrały się w jednej z klas. Sala specjalnie na tą okazję miała zasłonięte okna, aby chociaż w malutkim stopniu przypominała podziemia kopalni. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli film, który opowiadał o powstaniu węgla, Z ich wypowiedzi wynikało, że dobrze wiedzą iż praca górnika jest bardzo ciężka. Jednak obejrzany przez nich film o pracy górnika jeszcze bardziej uświadomił im jak bardzo jest niebezpieczna i trudna. Na koniec spotkania uczniowie wykonali węglem przepiękne prace plastyczne. Spotkanie wywołało wśród naszych uczniów niemałe zainteresowanie, Być może któryś z nich w przyszłości zostanie górnikiem?

Wychowawcy klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.