„Kubusiowi Przyjaciele Natury”- dokarmiamy ptaki zimą

17 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy panią leśnik Ilonę Mielewczyk, która przeprowadziła interesujące zajęcia edukacyjne na temat dokarmiania zwierząt zimą. Pani leśnik zainteresowała dzieci opowieścią o ptakach, wykorzystując kolorowe ilustracje. Dzieci z zainteresowaniem oglądały plansze edukacyjne. Dowiedziały się, w jaki sposób pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Przedszkolaki za aktywny udział w zajęciach otrzymały  upominki- edukacyjne kolorowanki. Podsumowaniem zajęć było wspólne wyjście z dziećmi na spacer i rozwieszanie karmy dla ptaków. Pani leśnik z przedszkolakami przystroiła drzewka świerku przysmakami dla ptaków a karmniki zawieszone na drzewach uzupełniła ziarnami zbóż i słonecznika. Podarowała również dzieciom specjalną karmę dla ptaków. Serdecznie dziękujemy za spotkanie, które było ciekawą lekcją przyrody.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.