Rozbudź w dziecku ciekawość, czyli jak rzeczy zwykłe zamienić w sensację – Wizyta uczniów klasy I w CEEiRJ w Szczecinku

Aby zobaczyć to, czego nie można zobaczyć okiem, trzeba użyć mikroskopu. Chcąc poszerzyć swoją wiedzę oraz zaspokoić ciekawość, uczniowie klasy I pojechali do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku na warsztaty mikroskopowe. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem  poznawali  zasady korzystania z lupy, lornetki czy mikroskopu. Poznali pojęcia takie jak obserwacja, mikroskop, preparat czy szkiełko mikroskopowe oraz mogli zobaczyć jak w dużym powiększeniu wygląda piórko, muszelka, kamień, skrzydło muchy czy włos. Największą atrakcją było obserwowanie pod mikroskopem żywych mikroorganizmów w kropli wody. Dodatkową atrakcją wyjazdu była wizyta w sali akwarystycznej, gdzie uczniowie poznali ryby i inne organizmy żyjące w jeziorach i rzekach naszego regionu. Samodzielne szukanie ryb, odczytywanie ich nazw oraz słuchanie ciekawostek o rybach sprawiło, że pierwszoklasiści szybko opanowali rodzaje ryb słodkowodnych. Wyjazd zachęcił uczniów do umówienia się na kolejną wizytę – już w lutym zapoznamy się z życiem i gatunkami ptaków.

Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.