Niezwykła lekcja muzyki w klasie I

Uczniowie klasy I, II oraz III mieli możliwość uczestniczenia w ciekawej  i nietypowej lekcji muzyki. Tematem przewodnim zajęć były instrumenty. Uczniowie klasy I zaprezentowali grupę instrumentów perkusyjnych, zarówno melodycznych, jak i niemelodycznych. Zagrali gamę C-dur oraz krótkie utwory na dzwonkach ręcznych oraz tubach. Instrumenty strunowe zaprezentowały uczennice naszej szkoły: Julia Brajer ( gitara) oraz Eliza Tomaszewska ( altówka), grając wybrane fragmenty kolęd polskich. O grupie instrumentów dętych opowiedziały Maja Pawlak (flet) oraz Wiktoria Tomaszewska ( klarnet). Uczniowie mieli również możliwość wysłuchania kolęd polskich zagranych przez Filipa Brajer na keyboardzie. Zajęcia nasze podsumowaliśmy wspólnym śpiewaniem „Piosenki o instrumentach”. Najbardziej cieszy nas fakt, że spotkanie to zachęciło wielu uczniów klas I-III do nauki gry na instrumentach – dokładnie taki był cel przewodni tych zajęć.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.