„I zdarzył się cud”

Pod takim tytułem w piątek, 21 grudnia  w Szkole Podstawowej im T. Kościuszki w Turowie uczniowie klasy VII pod opieką nauczycieli ( Małgorzaty Kur, Marioli Stefaniak i Brygidy Steffen) wystawili przedstawienie jasełkowe.

Spektakle bożonarodzeniowe realizowane przez uczniów zaskakują publiczność formułą i  oryginalną formą. Nie inaczej było tym razem… Klasyczne sceny biblijnej historii Narodzenia Pańskiego, okraszone pięknie śpiewanymi kolędami przez Agatę Wysocką uczennicę ostatniej klasy gimnazjalnej oraz chóru złożonego z uczennic klasy V i VI, uzdolnionych uczniów grających na: gitarze – Julki Brajer, keyboardzie – Filipa Brajer oraz klarnecie – Wiktorii Tomaszewskiej, przeplatały się z dynamicznymi, dopracowanymi w choreograficznych szczegółach scenami przygotowań do świat  w zwyczajnej rodzinie. Podczas rozmów córek z rodzicami widzowie dowiadywali się o zwyczajach, tradycjach i potrawach wigilijnych przygotowywanych w polskich domach. Wszystko podkreślone symboliczną dekoracją wywarło na widzach wyjątkowe wrażenie. Całe przedstawienie zamykała pastorałka  zaśpiewana  przez najmłodszą uczestniczkę Karolinkę Okraska z klasy II.

 Jasełka rozpoczęły prawdziwy koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez poszczególne klasy w naszej szkole. Wszyscy razem śpiewaliśmy znane kolędy, a Pan Mirosław Wajda przygotował ekran, na którym wyświetlały się słowa tych mniej znanych.  W tak świątecznym nastroju, rozśpiewani rozeszliśmy się do klas.

Mariola Stefaniak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.