Dziewczyny z Turowa tuż za podium

Styczeń to miesiąc przysłowiowej gorączki w sporcie szkolnym. To właśnie na  początku każdego nowego roku kalendarzowego rozgrywa się najwięcej zawodów sportowych rangi powiatowej i wyższej.

Co roku  to my wyjeżdżaliśmy do innych szkół by rozgrywać mecze, w tym roku zaprosiliśmy szkoły z całego naszego powiatu do nas, podejmując się organizacji zawodów w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Na pierwszy ogień poszły dziewczęta, które 15 stycznia rozegrały swoje zawody. Do rozgrywek zgłosiło się aż 5 szkół ze szczecinka SP 1, SP 4, SP 6, SP 5 i  SP 7 oraz jedna z Białego Boru no i My, co w efekcie dało 7 szkół. Taka ilość wymagała utworzenia rozgrywek w dwóch grupach. MY tradycyjnie z „rogatym szczęściem” trafiliśmy do grupy mocniejszej i musieliśmy rozegrać, aż 3 mecze w fazie grupowej. Dwa wygraliśmy z SP 4 i SP 1, a jeden z SP 6 zremisowaliśmy co dało nam łącznie 7 punktów  i drugie miejsce w grupie mając o jedną bramkę mniej w bilansie dodatnim od szkoły z SP 6, która wyszła z grupy z pierwszego miejsca. W fazie półfinałowej trafiliśmy na zwycięzców grupy B czyli SP 5. Mecz ten po zaciętej walce ostatecznie przegraliśmy i przyszło nam grać o III miejsce z zespołem SP 7. Trudy wcześniejszych spotkań, zmęczenie i trochę brak szczęścicie, które w sporcie zawsze jest przydatne spowodowały, że nie udało nam się wskoczyć na podium i zakończyliśmy Mistrzostwa Powiatu na najgorszym z możliwych miejsc czyli 4. Mistrzem Powiatu i jednocześnie reprezentantem naszego regionu na zawodach regionalnych została szkoła z SP 5, drugie miejsce przypadło SP 6, a na trzecim miejscu uplasowała się szkoła z SP 7.

Tym razem nie udało nam się wskoczyć na podium, ale pokazaliśmy, że i w piłce ręcznej jesteśmy dobrym zespołem, teraz przed naszymi reprezentantkami przygotowania do zwodów regionalnych w koszykówce, które w tym roku odbędą się u nas już w lutym. Także trzymamy kciuki za nasze dziewczęta no i rzecz jasna za chłopców którzy rozegrają swój turniej w poniedziałek tj. 21 stycznia – może zrobią niespodziankę nam i swoim babciom z okazji ich święta i powalczą o podium – zobaczmyJ

Dziękuje dziewczyny za walkę, kulturę i porządek zarówno na boisku jak i w szatni.

A . Wirkus.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.