Śladami baśni Andersena- dalszy ciąg podróży uczniów klasy drugiej

To już kolejne spotkanie z  baśnią Andersena. Tym razem przeżyliśmy historię młodego księcia i księżniczki przedstawionej w baśni ,,Księżniczka na ziarnku grochu”. Cieszy fakt, że uczniowie przeczytali baśń samodzielnie, korzystając z książek wypożyczonych z biblioteki. Następnie obejrzeli przygody księcia i księżniczki, porównując je z przeczytanym przez siebie tekstem. Dalsza część zajęć wywołała wśród uczniów ogromną radość. Chętne dzieci  wcieliły się w role księżniczki i księcia oraz króla i królowej. Okazało się,  że uczniowie klasy drugiej doskonale poradzili sobie z zadaniem i są świetnymi aktorami. Zarówno uczniowie ,,aktorzy”  jak i uczniowie ,,widzowie” bawili się przy tym doskonale.

Wychowawczyni: Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.