Mowa nienawiści

Z ang. hate speech!!!! Ale czy ona, ta mowa przywędrowała do nas z języka angielskiego???!!!!    

Wydarzenia w Gdańsku z 13 stycznia 2019 r napisały scenariusze zajęć, na których musimy rozmawiać z uczniami o mowie nienawiści. Wymagały one od nas dorosłych jak i małoletnich wspólnej analizy problemu, aby zrozumieć, czy mowa nienawiści to przemoc, przestępstwo? W jaki sposób powinniśmy na to reagować?  Zamiast wielkich słów i ocen, lepiej zapytać, czy to jest dla dzieciaków ważne, aktualne i co o tym sądzą. W trakcie zajęć zastanawialiśmy się jak sobie poradzić i walczyć z nienawiścią nie tylko na ulicach, ale także w mediach społecznościowych, Internecie. Dlatego była to lekcja z komunikacji, jak nauczyć się mówić, pisać  o innych tak, żeby  nie obrażać, nie krzywdzić.

Musimy mieć na uwadze, iż powinniśmy uwrażliwiać małoletnich na słowa i czyny nienawiści, iż nie możemy traktować takich słów jak zwykłej „bułki z masłem”, lecz musimy z tym walczyć, przeciwstawiać się złu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.