Przedszkolaki obchodzą ,,Światowy Dzień Chorego”

12 lutego przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Chorego. W naszym przedszkolu gościliśmy panią pielęgniarkę Annę Kochanowską, która przeprowadziła ciekawe zajęcia edukacyjne. Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym, że wśród nas są osoby chore, potrzebujące pomocy. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom jak funkcjonuje służba zdrowia oraz jak należy opiekować się osobami chorymi. Dzieci na podstawie własnych doświadczeń , obserwacji oraz historyjek obrazkowych wypowiadały się o opiece nad osobami chorymi. Przedszkolaki za aktywny udział w zajęciach otrzymały upominki- kolorowe naklejki i edukacyjne kolorowanki. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych, które zostały wyeksponowane na wystawie w sali przedszkolnej. Udział dzieci w takich zajęciach kształtuje wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych ludzi. Serdecznie dziękujemy za spotkanie, które było ciekawe i inspirujące.

  Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.