„Już wiele ptaków znamy i dokładnie im się przyglądamy” – kolejna wizyta uczniów klas I-III w CEEiRJ w Szczecinku

Dzień 14 luty, był to nietypowy dzień dla uczniów klas I-III. Św. Walenty odwiedził dzieci z rana i przekazał wszystkim uczniom miłe walentynki, które oczywiście wykonywane były samodzielnie i w tajemnicy.  Dla każdego znalazło się coś miłego. Jednak najmilszą niespodzianką był wyjazd wszystkich uczniów klas I-III do CEEiRJ w Szczecinku. Uczniowie w miejscu tym uczestniczyły w zajęciach na temat życia ptaków. Podczas spotkania  kształtowały umiejętność rozpoznawania popularnych gatunków ptaków polskich. Wiedzą już, czym żywią się poszczególne gatunki. Znają  tryb życia danego ptaka, wiedzą,  gdzie mieszkają, jak pracowicie wykonują swoje gniazda oraz dlaczego migrują. Na koniec spotkania  każdy uczeń otrzymał album „Piękno  fauny i flory  powiatu szczecineckiego”  – pierwsze wydawnictwo CEEiRJ.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne publikacje w formie tak ciekawych albumów.

 

Wychowawca kl. I – Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.