Uczniowie klasy I poznają zawód żołnierza

„ Z karabinem i w mundurze,

wiernie swej ojczyźnie służy.

I choć leje deszcz za kołnierz

pełni wartę dzielny żołnierz!”

 

Uczniowie klasy I wciąż aktywnie poznają różne zawody. W związku z tym z niecierpliwością czekają na swoich rodziców, którzy chętnie ich  odwiedzają i przekazują wiedzę o swoim zawodzie. Tym razem gościliśmy pana Zenona, tatę Natalii. Pan Zenon jest żołnierzem i  chętnie opowiedział pierwszoklasistom o swojej pracy w jednostce. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat pracy żołnierza i jego obowiązków. Podczas wizyty  Pan Zenon opowiedział o swojej służbie, zaprezentował mundur galowy i polowy oraz pokazał wyposażenie  żołnierza. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zdjęcia pojazdów  oraz interesujące filmy przedstawiające dzień pracy taty Natalki.

Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami. Wizyta pana Zenona na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych pierwszoklasistów.

Wychowawczyni: Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.