KTO NAJLEPSZY JEST? TUROWO!!!

Taki okrzyk usłyszeliśmy po ostatnim meczu rozegranych dziś, na przysłowiowym „własnym podwórku”,  zawodów regionalnych w koszykówce dziewcząt w ramach IMS. Od kilku lat nasza szkolna reprezentacja regularnie awansuje jako mistrz powiatu szczecineckiego na regionalne zawody w koszykówce. Tym razem jednak nie musieliśmy naszym „szkolnym ogórkiem”, z którym nigdy nie brakuje wrażeń i przygód, ruszać w „siną dal”, gdyż zaszczyt organizacji zawodów regionalnych przypadł właśnie nam. Jak zawsze stanęliśmy na wysokości zadania i zawody przeprowadziliśmy pod każdym względem perfekcyjnie co też podkreślił przedstawiciel OSZS w Koszalinie Pan Grzegorz Zaganiacz.

Do walki o awans do półfinału województwa, premiowany dwiema pierwszymi lokatami, przystąpiły cztery szkoły (Turowo, Koszalin, Bobolice oraz Postomino).

Podobnie jak w poprzednich latach walka o miejsca premiowane awansem rozegrała się  pomiędzy Koszalinem, a Turowem i zrządzeniem losu ten najważniejszy mecz był ostatnim meczem całego turnieju. Przypadek czy przeznaczenie? Pewnie jedno i drugie razem wzięte. Nim jednak doszło do decydującego starcia, dziewczęta rozegrały pomiędzy sobą turniej systemem każdy z każdym i w pierwszym meczu spotkał się Koszalin z Bobolicami (54 – 8), drugi mecz to Turowo z Postominem (54 – 2). Trzeci mecz to znowu nasza walka ale tym razem z Bobolicami (45 – 8). Po tym meczu czekałyśmy już na Koszalin, który wygrał z Postominem (61 – 4). Mecz piąty stał się tym samym meczem o trzecie miejsce i tu lepszymi okazały się dziewczęta z Postomina wygrywając z Bobolicami, po niezwykle wyrównanym meczu, tylko jednym koszem (6 – 4).  Szósty, ostatni mecz turnieju, tak jak wcześniej wspomniałam stał się meczem o pierwsze miejsce. Jednak tym razem nasze reprezentantki odwróciły bieg historii, w której to od kilku lat regiony zawsze należały do Koszalina, a tu „klops” – zwycięstwo przypadło nam. Huraaaaaa……

Mecz ten należał do tych z cyklu dreszczowce, masa błędów po obu stronach, nerwówka i niepotrzebne emocje, ale doświadczenie i zgranie pozwoliło nam przejąć inicjatywę w ostatniej kwarcie i zakończyć mecz wynikiem (24 – 21) dla Turowa.

GRATULUJEMY I CZEKAMY NA ZŁOTO W PÓŁFINAŁACH!

A. Wirkus

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.