Baśnie wzruszają, uczą i bawią- uczniowie klasy drugiej czytają baśnie Andersena

Podczas kolejnego spotkania z baśnią Andersena uczniowie klasy drugiej z zapartym tchem i przejęciem śledziły losy tytułowego bohatera, który  wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest akceptowany. Różni się od swojego rodzeństwa, jest większe i brzydkie. Bardzo cierpi z powodu swojego wyglądu, zrozpaczone opuszcza rodzinę. Przeżywa niesamowite przygody, doświadcza smutku i samotności. Napotykane zwierzęta wyśmiewają go, dokuczają z powodu wyglądu, nawet ludzie sprawiają mu przykrość .Historia kaczątka bardzo dzieci wzruszyła ale jednocześnie pouczyła. Po obejrzeniu baśni dzieci rozmawiały o tym, jak ważna jest tolerancja i szacunek dla innych. o tym aby nie osądzać nikogo po wyglądzie. Na zakończenie spotkania wykonały przepiękne ilustracje o kaczątku.

Wychowawczyni: Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.