Tłusty Czwartek – dzień rozpusty!

Tłusty Czwartek – dzień rozpusty!

Każdy pierwszak zjada pączek tłusty!

I nie ważna jest figura, kiedy w szkole pączków góra.

I faworek też być musi, swym wyglądem również kusi.

Każdy zjada ile zdoła i o więcej ciągle woła.

My kalorii dziś nie liczymy i wszystkiego dobrego Wam życzymy!

 

Pierwszoklasiści Tłusty Czwartek rozpoczęli od obejrzenia ciekawego filmu o historii i tradycji wypiekania pączków. Już na pierwszej godzinie lekcyjnej  poznali zwyczaje Tłustego Czwartku. Każdą przerwę osładzali sobie pączkami, faworkami, oponkami lub babeczkami. W prezencie od rodziców dostali również pączki na śniadanie. Nawet na deser do obiadu też był pączek. Dzisiaj pączki królowały! Dzieciom wciąż było mało i jeszcze na lekcji plastyki wykonały  pracę plastyczną – słodziutkie,  kolorowe babeczki sypane brokatem – na szczęście nie do zjedzenia, bo tego chyba już brzuszek żadnego pierwszaka by nie przeżył. Ale teraz mamy pewność – ten rok  dla nas będzie pomyślny i szczęśliwy!

Wychowawca: Brygida Steffen

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.