CZYTANIE NIE BOLI

Dzisiejszy dzień był jakby inny w  naszej szkole, uczniowie podczas przerw  mieli przed sobą książki i nie były to wcale podręczniki, tylko szerokiego kalibru literatura przygodowa, dokumentalna, poezja, bajki , literatura naukowa itp. Nie ukrywam że miło było popatrzeć na oczytaną młodzież, która nie tylko oglądała obrazki ale też naprawdę czytała i dyskutowała na temat swoich ulubionych autorów.

Dyskusja oraz prezentacja swoich pozycji książkowych przeniosła się także na lekcję języka polskiego gdzie uczniowie prezentowali swoją ulubioną lekturę jak również zachęcali do czytania innych kolegów, którzy wzbraniają się przed czytaniem i boją się go jak by to coś bolał. W tym celu też nasi poloniści dzisiejszego dnia prowadzili lekcję pod tematem „Czytanie nie boli”.

A całe to książkowe zamieszanie za sprawą Dnia Książki czyli kolejnego dnia z naszego kalendarza dni nietypowych, obchodzonego w ramach rywalizacji dotyczącej Aktywnej Klasy. Oby ten stan oczytania utrzymał się na dłużej.

A. Wirkus

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.