Żywa lekcja przyrody- kolejna wizyta uczniów klas I-III w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę oraz zaspokoić ciekawość, uczniowie klas I-III  po raz kolejny odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Uczniowie klasy II i III mieli możliwość zwiedzenia wszystkich pomieszczeń znajdujących się w Centrum. Poznali tajniki lasu i łąki. Rozpoznawali odgłosy zwierząt żyjących w lesie. Odwiedzili salę akwarystyczną, w której poznali ryby i inne organizmy żyjące w jeziorach i rzekach naszego regionu. Samodzielne szukanie ryb, odczytywanie ich nazw oraz słuchanie ciekawostek o rybach sprawiło, że uczniowie szybko opanowali rodzaje ryb słodkowodnych  Mogli również zobaczyć jak w dużym powiększeniu wygląda piórko, muszelka, kamień, skrzydło muchy czy włos. Dużą atrakcją była dla uczniów sala wodna. Zobaczyli możliwości wykorzystania wiatru i wody oraz promieni słonecznych do produkcji energii cieplnej i elektrycznej.

Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach na temat wody. Poznali największe i najgłębsze zbiorniki wodne oraz zwierzęta w nich żyjące. Dowiedzieli się wiele interesujących ciekawostek o naszym jeziorze Trzesiecko, obejrzeli ryby w nim żyjące, zbadali jego temperaturę oraz czystość wody. Rozmawiali na temat znaczenia wody dla człowieka,  jej właściwości fizyko -chemicznych i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Badali p H wody oraz oglądali organizmy żyjące w wodzie pod mikroskopem. Korzystając z pięknej pogody pospacerowali po parku miejskim w Szczecinku podziwiając piękne łąki krokusów. Obowiązkowo wygospodarowali również troszkę czasu na wspólną zabawę na placu zabaw. 

 

Wychowawczynie klas I-III

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.