WIOSNA, ACH TO TY….

Wiosna to pora najbardziej kolorowa, pełna życia i cudownych śpiewów ptaków. Odwołując się do tej niezwykłej magii przebudzenia przyrody do życia po zimie, w naszej szkole jak co roku przywitaliśmy wiosnę kolorowo i na wesoło. Tegoroczne obchody I Dnia Wiosny różniły się jednak od poprzednich edycji z uwagi na fakt, iż w tym roku zorganizowaliśmy trzy uroczystości tj. Dzień Patrona, Dzień Wiosny i Dzień Konstruktora.

Obchody rozpoczęły się odsłonięciem portretu Tadeusza Kościuszki narysowanego przez ucznia klasy VIII Dawida Niewielskiego. Po czym uczniowie najstarszych klas w sposób bardzo elegancki i dojrzały uczcili pamięć patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki, prezentując niezwykle trudny i bogaty układ taneczny Poloneza.

Taniec maluchów rozpoczął przywitanie wiosny. Nasi milusińscy w tym roku przeobrazili się w kwiatki i ogrodników doglądających kwiaty w ogrodzie. Dzieci odtańczyły taniec kwiatów, a gimnazjaliści walca. „Sówki”, swoim tańcem ogrodników, przywitały Panią Wiosnę. Po oficjalnych występach przedszkolaki udały się na ognisko, a starsze klasy rozpoczęły trzecią część dnia, czyli Dzień Konstruktora.

Ta część naszej wspólnej zabawy przyniosła nam śmiechu co niemiara. Wszystkie klasy wykazały się zdyscyplinowaniem i ogromną pomysłowością. Uczniowie stworzyli śmieszne i funkcjonale pojazdy, których użyteczność i wytrzymałość przetestowali nie tylko oni sami, ale również nasza kadra pedagogiczna.

I Dzień Wiosny upłynął zatem pod znakiem udanej zabawy i bardzo wesoło. Wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji bardzo dziękuję, a najstarszym klasom gratuluję dojrzałości i profesjonalizmu. Całość zabawy można zobaczyć w naszej galerii.

A. Wirkus

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.