Sówki obchodzą Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki to święto obchodzone  2 kwietnia  na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Przedszkolaki z grupy Sówki  włączyły się aktywnie do obchodów Światowego Dnia Książki. Dzieci chętnie pochwaliły się swoimi  książkami, które przyniosły do przedszkola i opowiedziały dlaczego je lubią. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych podczas, których wykonały pomysłowe zakładki do książek dla czytelników odwiedzających Bibliotekę Publiczną im. B. Horodyskiego w Szczecinku. Zorganizowały również w przedszkolnym kąciku czytelniczym wystawę nowości książkowych.

 Wychowawca Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.