Apel z okazji Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się podczas 3 lekcji na  uroczystym apelu. Na wstępie, po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, prowadzący uroczystość Aleksander Matusiak przybliżył informacje na temat wydarzeń powstania konstytucji w 1791 roku i historię tego święta oraz historię powstania naszej narodowej flagi i święta z nią związanego. Następnie uczennice klas IV i VII ubarwiły uroczystość patriotycznymi wierszami, a potem wysłuchaliśmy piosenek o Polsce oraz naszych symbolach narodowych w wykonaniu klasy II szkoły podstawowej.

 

Uroczystość bardzo się wszystkim podobała, bo w ciekawy sposób przybliżyła ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny.

M.W

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.