Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu

W związku z realizacją  programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oraz Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ekologiczne. Podczas zajęć i zabaw przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Oglądały filmy o tematyce ekologicznej, które przypomniały im o zasadach segregacji śmieci. Wspólnie wykonały plakaty plastyczne, które zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej z okazji Światowego Dnia Ziemi. Dzieci uczestniczyły również w patrolu ekologicznym wokół przedszkola. Wspaniale poradziły sobie ze sprzątaniem i segregacją śmieci. Podsumowaniem  działań ekologicznych był wspólny spacer w okolicy przedszkola. Zielone stroje przedszkolaków odzwierciedlały charakter tego święta.

wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.