Sówki dbają o zdrowie

Sówki aktywnie włączyły się do szkolnej akcji pod hasłem „ Stawiamy na zdrowie”, której głównym celem było zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. W tym dniu  w naszym przedszkolu odbyła się pogadanka na temat właściwego odżywiania w oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Dzieci podczas różnorodnych zabaw poznały wartości  odżywcze wybranych produktów. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Sówki wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki, które szybko zniknęły z talerzy. Przeprowadzona akcja miała charakter profilaktyczny, pozwoliła na kształtowanie  świadomości i umiejętności dbania o własne zdrowie. W toku zajęć, dzieci zdobyły wiele cennych informacji dotyczących zdrowej  żywności, ważnej dla ich zdrowia i samopoczucia.  Były to wspaniałe zajęcia edukacyjne promujące zdrowie w naszym przedszkolu.

Wychowawczyni Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.