Sówki z wizytą w bibliotece

W ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek  przedszkolaki z grupy Sówki odwiedziły bibliotekę. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom zbiory książek, przedstawiła zasady ich segregowania.  Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Wszystkim  niezwykle podobały się kolorowo i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Niezwykłe spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Kontynuacją spotkania w bibliotece były zajęcia w przedszkolu, na których dzieci próbowały odczytać wyrazy związane z biblioteką oraz przyporządkować nazwy do odpowiednich ilustracji. Mądre Sówki doskonale poradziły sobie z wykonaniem zadania. Przedszkolaki na zajęciach plastycznych wspólnie wykonają plakaty promujące Tydzień Bibliotek 2019, które zostaną zaprezentowane na wystawie przedszkolnej.

Wychowawca  Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.