Stawiamy na zdrowie

Dobre zdrowie to jeden z podstawowych  warunków szczęśliwego i długiego życia. Aby się nim cieszyć należy wiedzieć jak właściwie o nie zadbać. W środę,  8 maja, uczniowie naszej szkoły w ramach profilaktyki zdrowotnej uczestniczyli w szeregu zajęć mających na celu poszerzenie wiedzy w tym zakresie. W trakcie zajęć warsztatowych z wychowawcą zapoznawali się z zasadami zdrowego żywiania. W zespołach przygotowywali zdrowe sałatki, kanapki i wspólnie je spożywali. Układali dzienny jadłospis z zachowaniem dobowego zapotrzebowania kalorycznego, obliczali swoje BMI. Ponieważ na zdrowie duży wpływ wywiera otaczające nas środowisko, uczniowie przygotowywali prace pod hasłem „Co mogę codziennie zrobić dla swojej Ziemi​?” . Wystawa wykonanych prac ozdobiła hol szkolny. Mamy nadzieję, że zorganizowane zajęcia przyczynią się do wzrostu świadomości konsumenckiej i ekologicznej naszych wychowanków, co w konsekwencji przełoży się na poprawę jakości i długości ich życia.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.