W przedszkolu stawiamy na zdrowie

W przedszkolu dnia 08.05.2019 r. odbył się dzień „Stawiamy na zdrowie”. Celem tego dnia było uświadomienie dzieciom, co wpływa na zdrowe odżywianie się oraz zachęcenie dzieci do spożywania zdrowych produktów. W tym dniu dzieci poznały piramidę zdrowego odżywiania, co przybliżyło im wiedzę na temat produktów spożywczych sprzyjających zdrowiu i zawierających dużo witamin. Poznały konsekwencje prawidłowego i nieprawidłowego odżywiania się. Najważniejszym punktem tego dnia było wspólne przygotowanie przez grupę 3-4 latków i 5-latków bardzo zdrowych i smacznych sałatek owocowych. Mali twórcy dumni ze swoich zdrowych wytworów z wielką ochotą je degustowali, czego efektem były puste miski i uśmiechnięte buzie.

Wychowawczynie: Agnieszka Adamajć, Krystyna Ludwiczak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.