„Ku niepodległej” – opowieść historyczna

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości grupa artystyczna „Rekonstrukto” przygotowała widowisko historyczne „Ku niepodległej”, które zaprezentowała chętnym uczniom w naszej szkole. Podczas wesołej lekcji historii zaprezentowano stroje żołnierzy – szwoleżerów, kosynierów i I brygady Legionów Polskich oraz pokazano kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Artyści omówili powstania narodowe, sytuację pod zaborami, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną oraz rolę Józefa Piłsudskiego i jego legionów.

Podczas pokazu artyści z grupy rekonstrukcyjnej wciągnęli do wspólnej zabawy uczniów, poprzebierali ich w stroje z omawianej epoki, oraz zaprezentowali z nimi sposoby walki. Uczniowie świetnie się bawili poznając zawiłe losy naszej Ojczyzny.

M.W

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.