Warsztaty Świec Plastycznych

23 maja w naszej szkole odbyły się Warsztaty Świec Plastycznych. Uczestnikami warsztatów były przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Każdy uczestnik warsztatów mógł wykonać świecę według własnego pomysłu. Dzieci ugniatając zabarwioną parafinę tworzyły różnorodne kształty. Plastyczność kolorowej parafiny sprawiła, że każdy maluch stworzył niecodzienną ozdobę, która została pięknie opakowana w ozdobną folię. Najmłodsi uczestnicy warsztatów tworzyli własnoręcznie świece żelowe z barwionego kwarcu, układali kompozycje z przeróżnych muszelek, suszonych owoców i kwiatów. Dzieci wybierały samodzielnie kolor i zapach parafinowego żelu. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i przyjazna atmosfera. Udział dzieci w  warsztatach to wspaniała możliwość kształcenia i rozwijania umiejętności artystycznych, które stanowią podstawę rozwoju twórczości dziecięcej.

Kamila Jakubowska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.