RODZINA JEST NAJWIĘKSZĄ WARTOŚCIĄ – PIKNIK RODZINNY

Tradycyjnie w jedną z czerwcowych sobót, tym razem 08.06.2019r., w szkole odbył się Festyn rodzinny, którego idea nie zmieniła się od samego początku istnienia tego przedsięwzięcia.

 Dzieci, rodzice, dziadkowie i oczywiście my pracownicy szkoły mamy możliwość wspólnego spędzania czasu, w atmosferze wesołego biesiadowania, przy taktach wesołej muzyki i występach artystycznych najmłodszych.

W tym roku dla uczniów naszej szkoły zostało przygotowane 11 konkurencji (wśród nich konkurencje sportowe, rozrywkowe, wiedzowe). Każdy uczeń indywidualnie walczył o jak najlepszą pozycję wśród swojej grupy wiekowej. Zawodnik, który jako pierwszy wykonał swoje zadania zdobywając podpisy na otrzymanej karcie, zdobył nagrodę w postaci gry planszowej. Przy niektórych konkurencjach, śmiechu było co niemiara. Jednak wszystko odbywało się zgodnie z zasadami fair-play przy pełnej rywalizacji sportowej. W tym czasie kiedy uczniowie klas I-VII zdobywali punkty w rywalizacji sportowej, najmłodsi uczestnicy pikniku prezentowały swoje zdolności artystyczne. Przy wspaniałej publiczności składającej się z rodziców, dziadków i najczęściej młodszego rodzeństwa mogliśmy usłyszeć piękne wierszyki i piosenki oczywiście z piękną choreografią, najczęściej w bardzo indywidualnym, nie do powtórzenia wykonaniu. Najstarsza grupa dzieci 6 letnich wspaniale odtańczyła taniec „Chocolate”. A na koniec wszystkie przedszkolaki odśpiewali wspólnie piosenkę „Podajmy sobie ręce”, po czym zaprosiły swoich rodziców i dziadków do sali, gdzie odbyły się wspólne warsztaty.

Pogoda tego dnia bardzo nam sprzyjała więc dzieci mogły skorzystać z dmuchanego zamku, strefy kreatywności, sklepiku i loterii fantowej, podczas których pozyskane fundusze miały zasilić budżet wciąż zbieranej kwoty potrzebnej na położenie nowej podłogi na górnym holu w starej części szkoły. Na ten sam cel zbierano przy sprzedaży ciast. Na sam koniec odbył się konkurs na wiersz przeciw przemocy. Konkurs został zorganizowany przez Gminny Zespół Interdyscyplinarny, który również zasponsorował nagrody. W konkursie wzięło udział 6 uczniów przedstawiając w swoich występach treści bardzo mądre, warte zapamiętania.

Uczniowie mogli również spróbować strzałów na bramkę w alkookularach, które przywieźli policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Szczecinku.

Dzień upłynął w miłej, wesołej, rodzinnej atmosferze i pozostało tylko powiedzieć DO ZOBACZENIA ZA ROK

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.