Międzynarodowy Dzień Muzyki w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Muzyki, obchodzony corocznie 1 października, jest doskonałą okazją do większego zaakcentowania muzyką w szkole. Młodsi uczniowie  naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w mini koncercie przygotowanym przez uczniów uczących się grać na instrumentach. Wysłuchali utworów zagranych na gitarze, flecie poprzecznym, klarnecie, flecie prostym oraz dzwonkach chromatycznych. Było szereg zagadek o instrumentach oraz wspólne śpiewanie piosenek. Po lekcji muzyki  zabraliśmy się za samodzielne wykonanie gitary. Nikogo nie zdziwi, że w tym dniu każdy nagle chciał zagrać na jakimkolwiek instrumencie ….chociażby zrobionym z pudełka po chusteczkach, byle tylko coś brzmiało i wydawało jakikolwiek dźwięk. Starsi uczniowie naszej szkole umilili sobie przerwy muzyką. Przy okazji mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych „Życie i twórczość Stanisława Moniuszki”, wykonaną  specjalnie na ten dzień, z okazji 200-ej  rocznicy urodzin kompozytora.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.