Raz, dwa, trzy tabliczkę mnożenia umiem ja umiesz i Ty!- realizacja innowacji w klasach III i IV rozpoczęta!

Nauka tabliczki mnożenia to potężne wyzwanie dla dzieci. Zapamiętanie liczb niejednemu dziecku przychodzi  z wielką trudnością. Jednak uczniowie klasy trzeciej i czwartej z wielką ochotą przystąpili do nauki tabliczki mnożenia poprzez gry i zabawy. Szybko  zauważyli, że podczas zabaw i gier matematycznych można łatwiej przyswoić tabliczkę mnożenia. Na wspólnych zajęciach uczniowie z ogromnym zaangażowaniem brali udział w grze matematycznej. Wiele emocji, chęć wygrania i jednocześnie chęć nauki tabliczki mnożenia towarzyszyły dzieciom przez całe zajęcia. Niektórzy uczniowie utrwalali swoją znajomość tabliczki mnożenia, a niektórzy już po pierwszych zajęciach zauważyli, że naprawdę można nauczyć się mnożyć i dzielić. A co najważniejsze przekonały się, ze nauka tabliczki mnożenia może być wielką przyjemnością, Uczniowie klasy III i IV z niecierpliwością czekają na następne zajęcia w ramach realizacji innowacji dotyczącej nauki tabliczki mnożenia.

Joanna Wajda

Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.