Dzień KEN, pasowanie pierwszoklasistów i przedszkolaczków

„Krakowiaczek Ci ja…,

 Przedszkolaczek jeden…..”

 

„Krakowiaczek Ci ja… i Przedszkolaczek jeden…..” w takim właśnie rytmie śpiewali, tańczyli i dzielnie prezentowali swoje umiejętności nasi najmłodsi uczniowie podczas corocznej uroczystości pasowania pierwszoklasistów, a także w tym roku po raz pierwszy, ale myślę że nie ostatni, pasowania przedszkolaczków.

Cała uroczystość tak została zmyślnie zaplanowana by stanowić swoiste 3 w 1 i oprócz dwóch ceremonii pasowania przy okazji świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej – tak zwany pakiet mix – ale za to w jakim wydaniu i z jakim rozmachem!

Na początek przedstawiciele klasy V, wzorowo odtańczyli układ krakowiaka, będący jednocześnie prezentem dla wszystkich pracowników szkoły i demonstracją kroków tanecznych w rytm których pracownicy mają świętować przez cały dzień, a także wprowadzeniem do całej ceremonii pasowania, której hasłem przewodnim w tym roku był skoczny krakowiak. Następnie do akcji wkroczyli wesołym krakowiakiem pierwszoklasiści, którzy nie tylko tańczyli, śpiewali ale również cudnie o sobie opowiadali. A tuż po nich wesolutko zaprezentowały się przedszkolaczki, które również pięknie zatańczyły i zaśpiewały. Dopełnieniem ceremonii było uroczyste pasowanie wykonane przez Panią Dyrektor przy pomocy ogromnego lizaka w przypadku przedszkolaków i ołówka odnośnie do pierwszoklasistów. Po wszystkim, już pełnoprawni przedstawiciele naszej szkoły i przedszkola, otrzymali upominki od wychowawców, rodziców i samorządu uczniowskiego.

Na koniec samorząd uczniowski miał jeszcze jeden prezent dla wszystkich pracowników szkoły, a były to cudne wiązanki wykonane przez uczniów z jesiennych liści oraz swoista wisienka na torcie, jaką był występ „Zespołu Ludowego Turowianki”, za który serdecznie dziękujemy!

Antonina Wirkus

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.