Uczniowie klasy II i III Święto Poczty Polskiej uczcili pisaniem listów do swoich bliskich

Dziś uczniowie klasy II i III Święto Poczty Polskiej uczcili pisaniem listów do swoich bliskich. Przed napisaniem listów przypomnieliśmy sobie na czym polega zawód listonosza i jakie są jego obowiązki. Wiemy, ze to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Mówiliśmy też o niełatwej pracy dzielnych doręczycieli i doręczycielek, którzy regularnie niezależnie od pogody, muszą dostarczyć korespondencję pod wskazany adres. Chociaż w dzisiejszych czasach cyfryzacji korespondencja zanika, to jednak uczniowie klasy II  i III stwierdzili, ze pisanie listów jest  przyjemnością i otrzymywanie listów może sprawić ogromną radość. Po teorii nadszedł czas na praktykę.  Uczniowie klasy II i III wykazali się  dużą umiejętnością pisania listów. Dobrze znają formę ich pisania. Wiedzą, w jakim celu, co to jest i gdzie należy umieścić adres odbiorcy.  Oczywiście nie mogło zabraknąć w ich listach pięknych ozdób, płynących prosto z serca do swoich bliskich. Po napisaniu listów udaliśmy się do skrzynki, do której  każde dziecko osobiście wrzuciło swój list. Teraz czekamy, aż nasze listy dotrą do naszych bliskich. No i oczywiście czekamy na odpowiedź. 

Wychowawczynie: Brygida Steffen, Beata Kaszuba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.